Az adatai védelme kiemelten fontos számunkra

Weboldalunkon sütiket használunk a weboldal működésének optimalizálására, a teljesítmény elemzésére és személyre szabott élmény biztosítására. Az Elfogadom gombra kattintva beleegyezhet vagy a Beállítások módosítása alatt személyre szabhatja ezen beállításokat.
Az Adatvédelmi tájékoztató megtekinthető itt.

Menü
Ön itt jár: > KEZDŐLAP >

Belépő szintű teljesítményerősítő sorozat duplatesztje

A ZXE végerősítő sorozat első két modelljét; a négycsatornás ZXE600/4-t és a monoblokkos ZXE2000/1-t teszteltük. Összesen 10 modellt terveznek 1, 2, 4, 5 és 6 csatornával; mi a legkisebbet vizsgáltuk, és kicsomagolás után azonnal ámulatba estünk. Elegáns kivitelű öntvény házat láthatunk, amelynek az előlapjaik öntött alumíniumból készültek. Minden elem jól szigetelt és szilárdan rögzített, tokozott pótméterekkel és anyával felcsavart cinch-aljzatokkal, ami csak drágább típusokra jellemző. A Hifonicstól megszokott finomságok sem hiányoznak: fehér/kék kapcsolható világítás és kábeles távirányító mindkét teszterősítőhöz. A Mono ZXE2000/1 teljes felszereltséggel érkezik, van boost, szubsonic és állítható fázis, vagyis minden, amit általában a drágább erősítők kínálnak. Minden ZXE erősítő rendelkezik a házon belüli EPS rendszerrel, beleértve a magas szintű bemenetek automatikus bekapcsolását, így minden gyári rádión biztonságosan működtethető. Kis kompromisszum, hogy a maximális bemeneti feszültség mindössze 10 volt, így a gyári erősítőkhöz adapter kell, illetve a ZXE600/4 kissé karcsúsított szűrőberendezése csak a hátsó csatornákon aktív. A mélynyomó csatornái digitálisak, a többi analóg. Tehát van egy D osztályú végerősítőnk a ZXE2000/1-el és egy AB osztályú a ZXE600/4-el. A ZXE inkább a régi iskola irányába való - vannak olyan rajongók is, akik elkötelezettek az analóg hangzás iránt, és akiknek a méret és a telepíthetőség fontos.

Szétcsavarozás után is megmarad a nagyon pozitív benyomás. Természetesen a házak kevésbé masszívak, mint a Hifonics két teljesítmény-monstrumánál, és az is egyértelmű, hogy a ZXE erősítők teljesítményértékei nem igényelnek hatalmas mennyiségű rezet transzformátorok és tekercsek formájában. Viszont mind a ZXE600/4, mind a ZXE2000/1 kettős tápegységgel büszkélkedhet, ezek nem az olcsó modellek a belépő szintű felhasználók számára. Van benne 4 MOSFET szilárd konfigurációval a végső erősítőben és diszkrét SMD szerkezettel. A ZXE600/4-ben pedig analóg diszkrét AB osztályú erősítőkkel és csatornánként egy pár MOSFET-tel. A berendezés letisztult, tágas áramköri lapokkal és a megfelelő jelfeldolgozó komponensekkel, mint például a Texas Instruments legendás 5532-es műveleti erősítője.

 

Műszaki adatok és hang

 

A laboratórium azt mutatja, hogy az analóg ZXE600/4 szikrázó tisztasággal működik és nagy teljesítményt ad le. Sima 100 wattos 4 ohmos teljesítményével két osztállyal magasabb az olcsóbb teljesítményerősítőknél, és a felső osztály egyik legerősebb tagjává vált. 2 ohmon a 160 watt csatornánként még az ígéretnél is több. A ZXE2000/1 esetében a 2000 a maximális teljesítményt jelenti úr/szolga üzemmódban két teljesítményfokozattal. A ZXE2000/1-ünk állítólag 1000 wattot képes egyedül elérni. És ez így igaz, mégpedig pontosan 1022 wattot 1 ohmos terhelés mellett. A ZXE2000/1 könnyedén termel több mint 700 wattot 2 ohmon, és 422 wattot 4 ohmon – ez elég egy mindennapi mélynyomóhoz. A fennmaradó mérések is remekül néznek ki a mono-n, mivel alig produkál torzítást és nagy a csillapítása. Hangzás szempontjából a mono az egyik olyan végerősítő, amely nem csak nagy méretekkel rendelkezik, hanem ilyen erősen is szól. Még a mély basszus tartományban sem okoz gondot a kemény nyomás, és még nagyobb nyomást generál, ha feltekerjük a hangerőt. Mindezt anélkül, hogy máshol gyengeségeket okozna. Sziklaszilárd teljesítmény hiba nélkül. A ZXE600/4 nemcsak az elvárásoknak megfelelően működik, hanem azon túl is. Ami itt van előttünk, az nem más, mint az abszolút bennfentes tipp az SQ rajongóknak.

A ZXE600/4 olyan hangzást kínál, amely gyönyörűen és melegen játszik, így órákig hallgathatja. Az a jó benne, hogy nem hagyja figyelmen kívül a zenei felvétel durva éleit, ha kell, csillog ls örömet okoz. A mélyhang-tartományban is kiváló az éles basszusdobok pontos reprodukálásával, és a kövér basszusokkal. Tonálisan sincs kritika, az előadás lekerekített, koherens.

Végszó

A ZXE végerősítők a Hifonics termékcsalád tökéletes kiegészítései. A modern, kis teljesítményű erősítők és nagy teljesítményű végerősítők mellett ma már megfizethető erősítők állnak rendelkezésre az analóg többcsatornás teljesítményerősítők rajongói számára.

                                         


A tesztet végezte:    CAR&HIFI

Forrás:                      Audiodesign

Árukereső.hu Árukereső.hu